2021 YUNUS EMRE ve TÜRKÇE YILI
Yunus Emre’nin vefatının 700. yılı nedeniyle Cumhurbaşkanlığımız tarafından ilan edilen “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” açılış programı, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.
Programda ilk olarak Vali Aydın Güçlü İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Şevval Avan, Yunus Emre'nin 'Bir Kez Gönül Yıktın İse' adlı şiirini okudu.
Daha sonra Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Anadolu'da Türkçe şiirin öncüsü olan Yunus Emre ile ilgili konuşma yaptı.
Valimiz Salih Ayhan ise Yunus Emre'nin Türkçemizin zaferi olduğunu belirterek, "Sahip olunan en büyük zenginliklerimizden biri de şüphesiz dilimizdir. Dilimiz; geçmişe açılan kapımız, geleceği gösteren penceremiz, ses bayrağımızdır." ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Recep Toparlı, Prof. Dr. Hüseyin Akkaya'nın hitaplarının bulunduğu programda, Sivas Mevlana Tasavvuf Kültürü ve Sema Derneği'nce kasîde ve ilâhi dinletisinde bulunuldu.
Program, emeği geçenlere Valimiz Salih Ayhan tarafından teşekkür plaketi verilmesi ile son buldu.
![](/Resim/364621,dsc4534jpg.png?0)
![](/Resim/364618,dsc4542jpg.png?0)
![200301955_3055658257983687_2204318534388933773_n.jpg 200301955_3055658257983687_2204318534388933773_n.jpg](/Resim/364617,20030195530556582579836872204318534388933773njpg.png?0)
![200917997_3055658294650350_2033300961452386151_n.jpg 200917997_3055658294650350_2033300961452386151_n.jpg](/Resim/364619,20091799730556582946503502033300961452386151njpg.png?0)
![202125146_3055658414650338_236013605765517728_n.jpg 202125146_3055658414650338_236013605765517728_n.jpg](/Resim/364626,2021251463055658414650338236013605765517728njpg.png?0)
![DSC_4552.JPG DSC_4552.JPG](/Resim/364622,dsc4552jpg.png?0)
![202244479_3055658797983633_89395731212794935_n.jpg 202244479_3055658797983633_89395731212794935_n.jpg](/Resim/364625,202244479305565879798363389395731212794935njpg.png?0)
![200718026_3055658884650291_5521989492424521029_n.jpg 200718026_3055658884650291_5521989492424521029_n.jpg](/Resim/364624,20071802630556588846502915521989492424521029njpg.png?0)
![DSC_4557.JPG DSC_4557.JPG](/Resim/364620,dsc4557jpg.png?0)
![DSC_4581.JPG DSC_4581.JPG](/Resim/364623,dsc4581jpg.png?0)