Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İLLER ve DESTİNASYONLAR TANITIM TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 21 OCAK 2021

Bakanlığımızca, ülkemize gelen ziyaretçi sayısını artırmak, nitelikli hale getirmek, Türkiye'nin dünya çapındaki olumlu algısını güçlendirmek ve turizmin on iki aya yayılmasını sağlamak amacıyla yurt dışında ve yurt içinde çeşitli tanıtım, reklam ve halkla ilişkiler faaliyetleri yürütülmektedir.

            "İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması" adı verilen organizasyon, söz konusu tanıtım faaliyetleri içerisinde yer almakta olup, iller arası koordinasyonun üst seviyeye taşınması, ilimizde turizm adına faaliyet gösteren paydaşlarla iş birliği modelinin geliştirilmesi, ilimizin daha güçlü bir şekilde tanıtımının sağlanması ve ülkemiz turizm tanıtımının "GoSivasTurkey" üzerinden resmi platforma taşınarak, ilimizin turizm potansiyelinin dünyaya aktarılması hedeflenmektedir.

            Bu amaçla Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yetkilileri tarafından stratejinin ana hatlarının paylaşılması, ilimizde turizm tanıtımı kapsamında faaliyetler gerçekleştiren paydaşlarımızla ortak akılda buluşulması, ilimizdeki turizm tanıtımı kapsamında yapılmış ve yapılması planlanan faaliyetler konusunda bilgilerin paylaşılması amacıyla 21.01.2021 tarihinde saat 13:00’da Cumhuriyet Üniversitesi Senato Salonunda Müdürlüğümüzce bir toplantı organize edildi.

            Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Kayhan IŞIK başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’ndan İş, Etkinlik ve Turizm Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Elif BALCI FİSUNOĞLU, Gastronomi Turizmi Müdürü Burcu GEREZOĞLU, İç Anadolu Bölgesi Pazarlama Sorumlusu Furkan TERZİ, kamu kurum-kuruluşları, STK’lar ve turizm sektör temsilcileri katıldı.

            Toplantının açılışını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Teoman KARACA, sektör adına yapılan tanıtım faaliyetlerine değinerek, gerçekleştirilecek yeni projeler hakkında da katılımcılara bilgi verdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Kayhan IŞIK, yapılan çalışmaların ilimizin tanıtımı adına çok güzel gelişmeler olduğunu belirtti.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yetkilileri; İş, Etkinlik ve Turizm Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Elif BALCI FİSUNOĞLU, Gastronomi Turizmi Müdürü Burcu GEREZOĞLU ve İç Anadolu Bölgesi Pazarlama Sorumlusu Furkan TERZİ ise Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı hakkında bilgi vererek, "GoSivasTurkey" platformunda ilimizin tanıtımının nasıl yapılacağına dair açıklamalarda bulundular.

Katılımcıların görüş ve önerilerinin dinlenmesinin ardından toplantı sona erdi.