Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“Modernin Dili”        Valiliğimiz himayelerinde ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, Küratörlüğünü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarih Bölümü Batı Sanatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu’nun üstlendiği Modernin Dili Adlı sergi Sivas Atatürk ve Kongre  Müzesinde Sanat sevenlerimizin ve Halkımızın  beğenisine sunuldu.

         Farklı ebatlarda 61 adet “Tabiatı Temaşa Geleneği ve Osmanlı Resminde Doğanın Yorumu”, “Modernizmin Biçim Dili: Cumhuriyet Dönemi’nin Geç Kübizm ve Art Décosu”, “Paris Ekolü ve Türkiye’de Soyutun İnşası”, “1968 Kuşağı Sanatçıları” ve “1980 Sonrası Yeni Arayışlar Yeni Yönelimler” başlıklı  5 bölümden oluşan   sergi  11 Mart – 26 Nisan 2020 tarihleri arasında Sivas Atatürk ve Kongre Müzesinde sergilenecektir.

        Serginin açılışı Vali Salih AYHAN,  Belediye Başkanı Hilmi BİLGİN Vali Yardımcısı Mehmet Nebi KAYA Cumhuriyet Başsavcısı Hasan UĞURLU, İl Emniyet Müdürü Kenan AYDOĞAN, Müdürümüz Teoman KARACA,  il protokolü ve halkımızın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.