Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“TURİZM PLATFORMU” DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 14 ŞUBAT 2020

       İlimiz turizmini canlandırmak, ziyaretçi sayılarımızı artırmak ve turizmin İlimiz ekonomisine katkı sağlaması; kısa, orta ve uzun vadeli planların ortak akılla yapılması amacıyla Müdürlüğümüz bünyesinde 55 kişilik “Sivas Turizm Platformu” oluşturulmuştur.

Adı geçen platformla 3. toplantımız Müdürlüğümüz organizesiyle, Sayın Valimiz Salih AYHAN başkanlığında; 14.02.2020 Cuma günü saat 15.00’te Cumhuriyet Üniversitesi Senato Salonunda, üyelerin de katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

       Toplantının açılışını yapan Valimiz Sayın Salih AYHAN, sektör adına yapılan tanıtım faaliyetlerine değinerek gerçekleştirilecek yeni projeler hakkında da katılımcılara güzel haberler verdi.

       İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Teoman KARACA; Müdürlüğümüzün Kültür A.Ş. ve “Kültür ve Turizm Sivas” proje danışmanı Murat TOKER ile birlikte uzun süredir sahada olduklarını belirterek; ilgili bütün kurumlarla istişare halinde olduklarını ve bu
istişare sonucunda da turizmi yönetecek, yönetimin içine kendini entegre edecek, dertleri derleyip toparlayacak bir birliğin olması gerektiğine vurgu yaptı.

Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi, “Kültür ve Turizm Sivas” Proje DanışmanıMurat TOKER, “ Digital Kent Bilgi Sistemi” ve “Visit Sivas” konulu sunumu ile ilimizin tanıtımına katkı sağlayacak projeler hakkında, platform üyelerine bilgi verdi.

Platform üyelerinin görüş ve önerilerinin dinlenmesinin ardından toplantı sona erdi.