Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Marka Kent Sivas Stratejisi Üst Kurul Toplantısı yapıldı

“Marka Kent Sivas Stratejisi Üst Kurul Toplantısı”, Valimiz Sayın Davut Gül’ün başkanlığında toplandı. İl Özel İdaresi Encümen Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çimen, Vali Yardımcıları Zihni Yıldızhan, Yeliz Yıldızhan, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, İl Müdürümüz Kadir Pürlü ile bazı kurum ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

İl Müdürümüz Kadir Pürlü’nün Marka Kent projesi hakkında bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili üst kurulu bilgilendirmesinin ardından kurul üyeleri birçok konuda görüş ve önerilerini dile getirdiler.
İlimiz turizminin çeşitlenmesi, tüm yıla yayılması ve hızlı bir şekilde öne çıkması için atılacak adımlarla ilgili kararların alındığı toplantıda, Valimiz Davut Gül “Sayın Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın gurbetçi vatandaşlarımıza yönelik yaptığı ‘Komşunu Al Gel’ çağrısının ardından bizler de yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın kış aylarında misafirleriyle birlikte gelmeleri halinde Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde %50 indirim yapacağız.” dedi.  Ayrıca düğünlerini Sivas’ta yapan gurbetçi vatandaşlarımızın da Sivaslı Otel işletmecileri tarafından 1 günlük “balayı odası” nın hediye edebilecekleri müjdesini verdi.

  • IMG_20170208_164014.jpg
  • IMG_20170208_164653.jpg
  • IMG_20170208_164850.jpg
  • IMG_20170208_165215.jpg