Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI” NA KATILDIK

Türkiye’deki turizm sektörünün en başarılı organizasyonlarından biri olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi 8-11 Aralık 2016 tarihlerinde İzmir Fuar Merkezinde çok sayıda yerli ve yabancı firmanın katılımıyla gerçekleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresinde; Müdürlüğümüz tarafından bir stant açıldı. Başta Yıldız Dağı olmak üzere, tarihi ve doğal güzelliklerimizin, el sanatlarımızın ve de yerel gıdalarımızın yer aldığı Sivas Standında; Müdürlüğümüzü temsilen İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ, İl Müdür Yardımcısı Halit KARAKOÇ ve Turizm Şube Müdür Vekili Sibel AKYÜZ yer aldılar.

8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleşen fuar ve kongrenin katılımcı ve ziyaretçileri memnun ayrıldı. Geçtiğimiz yıl 69 il ve 63 ülkeden, toplam 33 bin 688 kişinin ziyaret ettiği fuarı, bu yıl 81 il ve 77 ülkeden toplam 38 bin 587 kişi ziyaret etti.

          Etkinlik boyunca birçok önemli ismin, acentaların, rehberlerin ve hemşehrilerimizin ziyaret ettiği Müdürlüğümüz standında; Yıldız Dağı, Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, İlimizin el sanatları ürünleri, Sivas 1000 Temel Eser Projesi kitapları ve diğer tanıtım materyalleri ile kültürel ve doğal zenginliklerimizin tanıtımı yapıldı. Ayrıca Sivas’tan götürülen Sivas katmeri, Sivas çöreği, Sivas küp peyniri, Gürün cevizi, gün kurusu, dutu, pestili gibi yöresel ürünler ziyaretçilerimize ikram edildi.

  • DSC_0789.JPG
  • DSC_0856.JPG
  • DSC_0875.JPG
  • DSC_0877.JPG
  • DSC_0899.JPG
  • DSC_0907.JPG