Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Sivas Seyahat Acentaları İstişare Toplantısı Yapıldı

        

        Müdürlüğümüz tarafından 18 Şubat 2016 tarihinde Şems-i Sivasî İl Halk Kütüphanesi Kafeteryasında ‘‘Seyahat Acentalarıyla İstişare Toplantısı’’ düzenlendi.

        İlimizde bulunan Seyahat Acentalarının davet edildiği ve İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ’ nün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, İl Müdür Yardımcılarımız Halit KARAKOÇ, Teoman KARACA, Turizm Şube Müdür V. Sibel AKYÜZ ve Turizm İşleri Şubesinde görevli personelimiz de hazır bulundular. ‘‘Yukarı Kızılırmak Kültür ve Doğa Yolu Projesi’’’nin hayata geçirilmesi, Turizm Haftası etkinlikleri, İlimiz turizmine ivme kazandırılması, sektör sorunları ve çözüm yollarının değerlendirildiği toplantıda Seyahat Acentası Temsilcileri gündem maddeleri hakkında görüş ve önerilerini dile getirdiler.

       İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ’ nün, Müdürlüğümüzün 2015 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler ile 2016 yılında yapmayı planladığı faaliyetleri anlattığı toplantının sonucunda, Kaçak Tur denetimlerinin arttırılması, Seyahat Acentalarının İlimiz tanıtımına destek vermesi, Yıldız dağı ve Yukarı Kızılırmak Doğa Yolu Projesinin tanıtımı için geziler organize edilmesi, 2017 yılında düzenlenmesi planlanan “Sivas Tanıtım Günleri’’ organizasyonu ile İlimize gelen turist sayısının arttırılması ve özellikle Büyükşehirlerde faaliyet gösteren acentaların dikkatlerinin Sivas’a çevrilmesi için yapılması gerekenlerle ilgili kararlar alındı.
 

  • DSC_0500
  • DSC_0518
  • DSC_0579
  • DSC_0519