Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Müdürlüğümüzden Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne ziyaret.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ, Müdür Yardımcıları Halit KARAKOÇ, Teoman KARACA ve Sivas Turizm Seyahat Acentası sahibi Süha SAYICI ile birlikte Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk KOCACIK’ı makamında ziyaret etti.

İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ, Piri Reis’in Kitab-ı Bahriye adlı kitabının tıpkı basımını ve Yukarı Kızılırmak Kültür ve Doğa Yolu Haritasını Prof. Dr. Faruk KOCACIK’a sunarak Kızılırmak’ın artık gezilecek bir alan olduğunu,  acentaların bu bölgeye gezi düzenlemeleri halinde, öğrencilerin katılımları hususunda desteklerini beklediklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Faruk KOCACIK ise Müdürümüz Kadir PÜRLÜ ve yardımcılarına ziyaret ve iyi dileklerinden ötürü teşekkür ederek, Müdürlüğünüzün her zaman Üniversitemizle yakın ilgi ve işbirliği içinde olduğunu ve bunu aynı şekilde sürdürmek istediklerini belirtti. Ayrıca, “İl Müdürümüzün hediye ettiği Yukarı Kızılırmak Kültür ve Doğa Yolu Haritasını öğrencilerimizle paylaşacağız ve bu kültürü tanımaları için elimizden geleni yapacağız” dedi. Piri Reis Kitabını da Üniversite kütüphanesine vereceklerini belirtti.

İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ, Rektör Prof. Dr. Faruk KOCACIK’ın şehrin geleceğine yönelik güzel çalışmalar yaptığını belirterek, “Üniversitemizin her zaman yanında olacağız, birlikte yapılması gereken tüm faaliyetlerin içinde olacağız” dedi.

   

 
 
  • 1 (1)
  • 1 (5)
  • 1 (4)
  • 1 (3)
  • DSC_0255