Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Müdürlüğümüzce Cüsam`a 42.280 Metaryal, Törenle Teslim Edildi.

  • DSC_0331
  • DSC_0301
  • DSC_0273
  • 1
  • 2
 

Müdürlüğümüz birimlerinde mevcut olup, taşınır mal kaydı bulunmayan, geçmiş yıllardaki etkinliklemizle ilgili  89 adet afiş, 91 adet davetiye, Sivas 1000 Temel Eser projesi kapsamında yayınlanmış 30 adet kitap, 13 adet  tanıtım broşürü,  28 adet poster, 125 adet dergi - kitap, 85 adet CD /DVD  olmak üzere toplam 42. 280 materyal, Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Araştırmaları Merkezi (CÜSAM)’a törenle  teslim edildi.

Cumhuriyet Üniversi Senato Salonu’nda gerçekleşen teslim törenine  Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul, Prof. Dr. Sami Hizmetli, C.Ü. Genel Sekreter V. Prof. Dr. Ömer Poyraz, C.Ü. Vakıf Genel Sekreteri Prof. Dr. Ertan Buyruk, CÜSAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Doğan Kaya, Kültür Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Teoman Karaca, Halit Karakoç,  CÜSAM yönetim kurulu üyeleri ile şube müdürlerimiz katıldılar.

Programda dokümanları  Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık’a teslim eden İl Müdürümüz Kadir Pürlü,  birimlerimizde mevcut olup taşınır mal kaydı bulunmayan metaryalleri  Cumhuriyet Üniversitesine teslim ettiklerini söyleyerek belgelerin temin edilmesinde yardımcı olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 C.Ü. Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık ise; Müdürümüz Kadir Pürlü ve yönetimine göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Teslim edilen materyallerin gelecekte yeni kuşaklara ve Sivas’ın kültürel mirasının taşınmasına aracılık edeceğini vurgulayan Rektör Kocacık; “Yıllar sonra bu materyaller çok kıymetli olarak değerlendirilecektir. Gelecek kuşaklar bu materyalleri incelediğinde daha da aydınlanacak” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Araştırma ve Uygulama Merkezinin amacının Sivas’la ilgili tüm araştırmaları bünyesinde toplamak olduğunun altını çizen Kocacık; “Başlangıçta etkinliklerimiz hazırlık aşamasında olduğu için çok yoğun gitmedi ama çok şükür dijital ortama taşıdığımız fotoğraflar arşivimizde duruyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü ile yaptığımız görüşmede, Müdürlükte olan kayıt dışı ve mükerrer  materyalleri verebileceğini söylemişti. Kendisine teşekkür ediyorum.  Hem bugünü korumak ve geçmişi yaşatmak,  hem de geleceği güzel bir şekilde vurgulamak amacı ile bu tür materyallere ihtiyacımız var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.