Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“YÜZDE 100 SİVAS SERGİSİ” İtalya, İstanbul, Samsun, Amasya ve Erzurum’dan sonra Sivas’ta…

         Milli Mücadele’nin 100. Yılı kapsamında Valiliğimiz himayelerinde ve Müdürlüğümüz katkılarıyla On dokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi ve Samsun Kültür ve Sanat Platformu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin EKER’ in  iki yıllık çalışmasının ürünü olan ve Milli Mücadele’nin 100.Yılı kapsamında hazırlamış olduğu “ YÜZDE 100” isimli kişisel resim sergisi Milli Mücadele başlangıç güzergahının bir diğer şehri olan Sivas’ta Atatürk Kongre Müzesinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

         Farklı ebatlarda yağlıboya resimlerden müteşekkil, 42 adet eserin yer aldığı “YÜZDE 100” sergisinin içeriği “Milli Mücadele, İlkadım ve Samsun, Kurtuluş Savaşı, 1.Dünya Savaşı, Türk Milletinin Destansı Savaş Hatıraları ve Mustafa Kemal Atatürk” üzerine kurgulanmış olan sergi 16-21 Eylül tarihleri arasında Sivas Atatürk ve Kongre Müzesinde sergilenecektir.
         
 Serginin açılışı  Vali Salih AYHAN, Müdürümüz Teoman KARACA,  il protokolü ve halkımızın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.HNK_6365.JPG

HNK_6367.JPG

HNK_6368.JPG
HNK_6371.JPG
HNK_6373.JPG