Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

YABANCI SEYAHAT ACENTALARINA YÖNELİK SİVAS TANITIM GEZİSİ DÜZENLENDİ.

YABANCI SEYAHAT ACENTALARINA  YÖNELİK SİVAS TANITIM GEZİSİ DÜZENLENDİ.

24-25 Haziran 2019

             Workshop Travel Shop’un organizesiyle 18 farklı ülkeden 25 seyahat acentası sahibi ve yetkilileri ile tur operatörlerinden oluşan 42 kişilik gruba Sivas Tanıtım Gezisi düzenlendi.

              Gelen konuklaraİlimizde bulunan tarihi ve kültürel değerlerimizin ile yöresel lezzetlerimizin yabancı turistlere tanıtılması amacıyla İl Müdürlüğümüz tarafından;  Valiliğimiz, Sivas Belediyesi, Sivas Bilici Termal ve Selçuklu Alaaddin Otel işbirliğiyle organizasyon gerçekleştirildi.

            Programın ilk gününde, Sıcak Çermik Bölgesinde bulunan termal tesisler konuklara tanıtıldı. İlimiz lezzet duraklarından olan “Has Döner ve Köfteci Kirli Ahmet” restoranları ziyaret edildi. Arkeoloji ve Kongre Müzesi ile Tarihi Kent Meydanında bulunan Selçuklu Eserlerinin gezdirilmesinin ardından; Valimiz Sayın Salih AYHAN’ın da katılımlarıyla gerçekleşen akşam yemeği programına geçildi.

            Sayın Valimiz, ilimizin ilerleyen yıllarda turizmde fark edilir bir şehir olacağını belirterek acenta sahiplerinden Sivas’a olan ilgilerini artırmalarını istedi. Yabancı turistler ise ilimizi çok beğendiklerini belirterek, Sivas'ta olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını, Türkiye’ye düzenleyecekleri turlara artık Sivas’ı da dahil edeceklerini belirttiler.

           Yemek programının ardından Selçuklu Alaaddin Otel’de misafirlere Sema Gösterisi yapıldı. Programdan hayli hoşnut olan grup, gösteriyi dakikalarca alkışladı.

           Programın ikinci gününde; Kangal Köpek Çiftliği ziyaret edildi ve Paşabahçe Mesire Alanındaki Yamaç Evler gezdirildi. Kütük Ev’de ikram edilen öğle yemeğinin ardından misafirler ilimizden ayrıldı.HNK_7494.JPG
HNK_7530.JPG
HNK_7545.JPG
HNK_7576.JPG
HNK_7600.JPG
HNK_7667.JPG
HNK_7690.JPG
HNK_7725.JPG
HNK_7751.JPG
HNK_7827.JPG
HNK_7841.JPG
HNK_7860.JPG