Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Ekrem Hakkı AYVERDİ’yi Anma Programı Düzenlendi

           

 Baknlığımızın “Şehr-i İnsan Medeniyet Köprüsü Örnek Kişilikler” projesi kapsamında ,müdürlüğümüz tarafından Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu'nda Ekrem Hakkı AYVERDİ 'yi anma programı düzenlendi.

                                                    

         Programa Vali Âlim BARUT, Vali Yardımcısı Turgay İLHAN, İl Emniyet Müdürü Turgay ÇALIŞKAN İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Halit KARAKOÇ, akademisyenler, vatandaşlar, öğrenciler ve kurum personelimiz katıldılar.

 

           Programın açılış konuşmasını yaparak Bakanlığımızın projesi hakkında bilgi veren ve önemine değinen İl Müdür Vekilimiz Halit KARAKOÇ, “Türkiye genelinde İl Müdürlükleri tarafından uygulanmasına başlanan  projenin ana hedefinin geçmiş ile gelecek arasında oluşan kültürel bağları güçlendirmek için toplumun örnek alması gereken şahsiyetleri anlatmaktır. Müdürlük olarak ikincisini düzenlediğimiz bu programda, mimari ve kültürel mirası koruma bilinci oluşturmak amacıyla anlatmaya çalışacağımız Ekrem hakkı Ayverdi Mimari Tarihi alanında ülkemizin yetiştirdiği ender şahsiyetlerdendir. ” dedi.

 

           Ardından gerçekleştirilen panelde Prof. Dr. Recep TOPARLI, Yrd. Doç Dr. Uğur TUZTAŞI , Mimarlar Odası başkanı Mimar Serdar İNCE ve Sanat Tarihçi Gül KALIN tarafından Ekrem Hakkı AYVERDİ’nin hayatı, fikirleri, çalışmaları ve eserleri hakkında bilgiler verildi.

          Program; İl Müdür Vekili Halit KARAKOÇ 'un katılımcılara  teşekkür belgesi ve Müdürlüğümüzün 1000 Temel eser projesi kapsamında  yayınladığı kitaplardan oluşan,  kitap seti takdimiyle son buldu.
 
  • DSC_0007
  • DSC_0014
  • DSC_0023
  • DSC_0025
  • DSC_0031