Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Dubai’deki “Arabian Travel Market” (ATM) Turizm Fuarı’nda Sivas Tanıtıldı.

             Müdürlüğümüz, Turizmde Ortadoğu’nun en önemli buluşma noktası niteliğini taşıyan Dubai’deki “Arabian Travel Market Turizm Fuarı” na katılarak ilimizin tanıtımını yaptı.

            Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai şehrinde düzenlenen “Arabian Travel Market Turizm Fuarı” bu yıl 04-07 Mayıs 2015 tarihlerinde Dubai World Trade Center’de 22. kez kapılarını açtı. Bu fuara Müdürlüğümüzü temsilen İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ, İl Müdür Yardımcımız Halit KARAKOÇ ve Turizm Şube Müdür Vekilimiz Sibel AKYÜZ katıldılar.

            Fuara Sivas’ın yanı sıra İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Adana, Çanakkale, Bilecik, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova, Kastamonu, Çankırı, Sinop, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Denizli, Afyon, Bartın, Zonguldak, Karabük, Samsun, Antalya, Isparta, Burdur, Bodrum, Kayseri’den de katılım gerçekleşti.

                 Bu fuarda, ilimizin tarihî, termal ve doğa turizmi hakkında sektör temsilcileri, firmalar ve turizm profesyonelleriyle bir araya gelerek bilgilendirme ve tanıtma amaçlı birebir görüşmeler yapıldı. Ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, Kangal Balıklı Kaplıca’sı,  eşsiz doğası ve yaylaları da tanıtıldı.

            Arapça Sivas Gezi Rehberiyle birlikte İlimize ait diğer tanıtıcı materyallerin dağıtıldığı fuarda Sivas’ın en iyi şekilde tanıtıldığını ve olumlu tepkiler alındığını belirten İl Müdürümüz Kadir PÜRLÜ;  bu fuarın olumlu sonuçlarını önümüzdeki süreçte göreceğimizi umut ediyoruz dedi. Ayrıca ilimizin tanıtımını yapmak ve turizmden hak ettiği payı almasını sağlamak için bu tür fuarlara katılmaya devam edeceklerini söyledi.

 

  • r2
  • r6
  • r5
  • r4
  • r3
  • r1